نشست کتابخوان ویژه استادان بسیجی گیلان در آموزشکده فنی و حرفه ای سما
۱۳۹۷ پانزدهم بهمن

به گزارش روابط عمومی سما واحد رشت، در راستای اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی نخستین نشست تخصصی کتابخوان ویژه استادان بسیجی گیلان با موضوع "انقلاب اسلامی" به میزبانی سما واحد رشت برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمد نیک پسند معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی با تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تبریک چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و عرض خیر مقدم به حاضران در این نشست بیان کرد: نشست کتابخوان که از سوی اداره کل نهاد کتابخانه‌هاي عمومي  گیلان برگزار می شود فرصت مغتنمی است برای معرفي کتابهاي فاخر و ارزشمند در حوزه های مختلف بویژه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که می تواند براي عموم مردم نيز جالب توجه و مفيد باشد.

معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با تجلیل از کانون بسیج استادان، نهاد کتاب خانه های عمومی از برگزاری این نشست گفت: براي ترويج فرهنگ کتابخواني انتظار است که هر شهروند، نهاد فرهنگي، علمي و سياسي و اجتماعي براي ارتقاء فهم و درک جامعه در اين راستا تلاش نماید.

در ادامه این نشست 4 نفر از استادان بسیجی با معرفی 4 عنوان کتاب به معرفی و تحلیل کتاب مورد نظر پرداختند.

در بخش نخست این نشست دکتر عبد الرضا عارفی پور با معرفی کتاب "در مشروطه چه گذشت" حوادث این دوره را مورد نقد و برسی قرار داد.

عارفی پور گفت: در این کتاب حوادث دوره مشروطه بصورت دقیق و مو شکافانه همراه با مدارک، مستندات، دست نوشته ها و تصاویر و... ذکر شده است همراه با  نظرات مورخین و افراد ذی نفوذ عصر مشروطه تجزیه و تحلیل شده است.

نشست کتابخوان استادان بسيجي9.jpg

وی در ادامه نقش علما، روحانیون، روشنفکران و نقش دولت و حکومت را در حوادث و ایجاد انقلاب مشروطه بررسی کرد.

سپس دکتر ذبیحی کتاب "آینده انقلاب اسلامی" اثر شهید مرتضی مطهری را به حاضران در نشست معرفی کرد.

وی در ابتدا با ذکر زندگی نامه و مبارزات شهید مطهری در قبل و بعد از انقلاب،  گفت: دراین کتاب مجموعه سخنرانی ها و مصاحبه های استاد شهید مطهری از بعد از پیروز انقلاب اسلامی تا زمان شهادتش یعنی مدت دوماه و بیست روز گردآوری شده است.

دکتر اعظم روحی سومین کتابخوان این نشست بود که در جایگاه حاضر شد و کتاب ادبیات منظوم دفاع مقدس اثر محمد رضا سنگری را معرفی کرد.

دکتر روحی گفت: کتاب « ادبیات منظوم دفاع مقدس» این نویسنده که در سه جلد نوشته شده به عنوان برترین کتاب سال دفاع مقدس شناخته شده است.


نشست کتابخوان استادان بسيجي1.jpg

رهیافت روابط بین الملل از دیدگاه امام خمینی(ره) آخرین کتابی بود که توسط دکتر حسین بهمنش ارائه شد.

در پایان از 4 نفر از استادان بسیجی کتابخوان با حضور پریسا کرمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، محمد نیک پسند معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی، حسن پور مسئول کانون بسیج استادان دانشگاه آزاد اسلامی،  تجلیل شد.

گفتنی است؛ این نشست با مشارکت نهاد کتاب خانه های عمومی استان گیلان، بسیج  استادان گیلان و به میزبانی سما واحد رشت برگزار شد.

نظرات کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست !
ارسال نظر
نام : (الزامي)
پست الکترونیکی : (الزامي) (مثال : yourname@domain.com)
۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تيرFriday, July 19, 2019اِجُّمعَة ١٦ ذو القعده ١٤٤٠
نظر سنجی
نظر شما در مورد امکانات اضافه شده به وب سايت چيست ؟
تعداد شرکت کنندگان 7434 نفر
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 121
تعداد بازدیدکنندگان ديروز : 448
تعداد بازدیدکنندگان در هفته : 5726
تعداد بازدیدکنندگان در ماه : 27267
تعداد بازدیدکنندگان در سال : 268689
تعداد کل بازدیدکنندگان : 2518484
تعداد کاربران آنلاین : 6
سايتهای مرتبط
صفحه اصلي | گروههای آموزشی | جزوات و مقالات | اساتید آموزشکده | نظرات و پيشنهادات
کليه حقوق براي آموزشکده فني و حرفه اي سما واحد رشت محفوظ مي باشد.