بیانه ای سما واحد رشت به مناسبت روز مبارزه با استکبار جهانی
۱۳۹۷ دوازدهم آبان
به گزارش روابط عمومی سما واحد رشت، روز ۱۳ آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.


psd110.jpg


روز دانش آموز، فرصتی برای تجدید عهد با قلم و کتاب، و دین و دانش است. دانش آموزی که قدر گوهر خویش را بشناسد و ارزش زندگی و زمان را بداند، مجاهدی است که در سنگر دانش به ستیز با جهل، تاریکی و بی مسئولیتی می پردازد.

روز «دانش آموز» یادآور جای گاه مهم و ارزش مند دانش آموزان در جامعه است. دانش آموزان از آن جهت دارای ارزش و اهمیت هستند که برای رشد و شکوفایی و رسیدن به کمال و صعود به قلّه های افتخار و سربلندی، قابلیت های فراوان و توان مندی های گوناگونی دارند.

بی تردید حماسه ها، فداکاری ها و از خودگذشتگی هایی مثل حماسه دانش آموزان عزیز در 13 آبان 57 بود که پیروزی انقلاب اسلامی را تضمین کرد و سبب نابودی رژیم وابسته به آمریکا گردید. هر چند قیام 13 آبان، به شهادت عده زیادی از دانش آموزان انجامید، ولی آغازی شد برای قیامی گسترده تر که پس از اندک زمانی، کاخ ستم را درهم کوبید و طومار سیاه دودمان پهلوی را در آتش خشم ملت فروبرد و آن را به زباله دان تاریخ سپرد.

سما واحد رشت ضمن دعوت از اقشار و آحاد مختلف ملت عاشورایی ایران بویژه نسل جوان و دانش آموزان و دانشجویان انقلابی برای حضور پرشور، معنوی و گسترده در راهپیمایی سراسری 13 آبان ماه، فریاد آزادیخواهی خود را سر دهند و بار دیگر با آرمانهای شهدای گرانقدر و هشت سال دفاع مقدس و امام شهدا(ره) و مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) تجدید میثاق کنند.
 
مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد رشت

نظرات کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست !
ارسال نظر
نام : (الزامي)
پست الکترونیکی : (الزامي) (مثال : yourname@domain.com)
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمنTuesday, February 19, 2019اِثَّلاثا ١٣ جمادي الثانيه ١٤٤٠
نظر سنجی
نظر شما در مورد امکانات اضافه شده به وب سايت چيست ؟
تعداد شرکت کنندگان 7349 نفر
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 201
تعداد بازدیدکنندگان ديروز : 498
تعداد بازدیدکنندگان در هفته : 6571
تعداد بازدیدکنندگان در ماه : 36802
تعداد بازدیدکنندگان در سال : 249483
تعداد کل بازدیدکنندگان : 2410348
تعداد کاربران آنلاین : 17
سايتهای مرتبط
صفحه اصلي | گروههای آموزشی | جزوات و مقالات | اساتید آموزشکده | نظرات و پيشنهادات
کليه حقوق براي آموزشکده فني و حرفه اي سما واحد رشت محفوظ مي باشد.